2019 Indoor IPT - Men

Pietermaritzburg

20 - 23 Feb 2019

Local Time 2019-03-23 02:29:02

WP
KZNIB
5 - 3 (2 - 1)
Pool A
MPU
EP
3 - 4 (1 - 0)
Pool B
KZNC
SGW
5 - 3 (3 - 2)
Pool A
NAM
EG
6 - 2 (3 - 2)
Pool B
NG
KZNM
2 - 0 (1 - 0)
Pool A
SG
KZNI
2 - 4 (1 - 2)
Pool B
WP
SGW
6 - 1 (2 - 0)
Pool A
NAM
EP
8 - 2 (6 - 1)
Pool B
SG
EG
5 - 0 (1 - 0)
Pool B
NG
KZNIB
8 - 1 (6 - 1)
Pool A
KZNC
KZNM
6 - 2 (4 - 0)
Pool A
MPU
KZNI
1 - 4 (1 - 2)
Pool B
SG
EP
8 - 7 (3 - 2)
Pool B
KZNC
KZNIB
12 - 0 (6 - 0)
Pool A
NAM
MPU
4 - 1 (2 - 1)
Pool B
KZNM
SGW
5 - 2 (3 - 0)
Pool A
NG
WP
2 - 3 (1 - 1)
Pool A
EG
KZNI
0 - 10 (0 - 4)
Pool B
KZNM
KZNIB
5 - 2 (3 - 1)
Pool A
SG
MPU
7 - 1 (4 - 0)
Pool B
NG
SGW
7 - 2 (3 - 0)
Pool A
EG
EP
1 - 7 (1 - 3)
Pool B
KZNC
WP
5 - 4 (3 - 4)
Pool A
NAM
KZNI
3 - 3 (1 - 2)
Pool B
SGW
KZNIB
4 - 1 (1 - 1)
Pool A
MPU
EG
4 - 4 (2 - 1)
Pool B
WP
KZNM
8 - 4 (4 - 2)
Pool A
SG
NAM
4 - 7 (3 - 6)
Pool B
NG
KZNC
1 - 3 (1 - 1)
Pool A
KZNI
EP
5 - 1 (1 - 1)
Pool B
KZNIB
MPU
3 - 2 (1 - 2)
Play Off 9 - 12
SGW
EG
6 - 2 (3 - 2)
Play Off 9 - 12
KZNM
SG
2 - 7 (0 - 4)
Play Off 5 - 8
NG
EP
6 - 3 (3 - 1)
Play Off 5 - 8
WP
KZNI
5 - 3 (4 - 1)
Semi Final
KZNC
NAM
1 - 1 (1 - 0) (2 - 3 SO)
Semi Final
MPU
EG
5 - 1 (3 - 1)
11/12
SG
NG
3 - 2 (2 - 2)
5/6
KZNIB
SGW
2 - 7 (1 - 4)
9/10
KZNI
KZNC
1 - 3 (1 - 2)
3/4
KZNM
EP
4 - 9 (4 - 3)
7/8
WP
NAM
3 - 2 (3 - 0)
1/2
Matches
23 Mar
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
23 Feb
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
20:00 WP - NAM 1/2 3 - 2 (3 - 0) Official St Johns
19:00 KZNM - EP 7/8 4 - 9 (4 - 3) Official GHS
18:00 KZNI - KZNC 3/4 1 - 3 (1 - 2) Official St Johns
17:00 KZNIB - SGW 9/10 2 - 7 (1 - 4) Official GHS
15:00 SG - NG 5/6 3 - 2 (2 - 2) Official St Johns
14:00 MPU - EG 11/12 5 - 1 (3 - 1) Official GHS
13:00 KZNC - NAM Semi Final 1 - 1 (1 - 0) (2 - 3 SO) Official GHS
12:00 WP - KZNI Semi Final 5 - 3 (4 - 1) Official GHS
11:00 NG - EP Play Off 5 - 8 6 - 3 (3 - 1) Official GHS
10:00 KZNM - SG Play Off 5 - 8 2 - 7 (0 - 4) Official GHS
09:00 SGW - EG Play Off 9 - 12 6 - 2 (3 - 2) Official GHS
08:00 KZNIB - MPU Play Off 9 - 12 3 - 2 (1 - 2) Official GHS
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
Statistics
Player Team FG PC PS Goals
FUTCHER Chad SG 6 9 0 15
MALGRAFF Ignatius EP 10 3 0 13
CLEAK Brynn NAM 10 0 2 12
CASSIEM Mustaphaa WP 6 3 0 9
HERMANUS Liam NAM 7 2 0 9
HEZLETT Keegan KZNC 4 5 0 9
CASSIEM Dayaan WP 7 1 0 8
ROBINSON Keagan KZNC 5 2 1 8
ABRAHAMS Michael EP 6 1 0 7
CALITZ Jordan MPU 0 7 0 7
View All
Name Code FG PC PS Goals
Southern Gauteng SG 24 12 0 36
KZN Raiders KZNC 22 11 2 35
Western Province WP 27 7 0 34
Eastern Province EP 23 9 1 33
Namibia NAM 23 5 3 31
KZN Inland A KZNI 15 10 5 30
Northern Blues NG 18 10 0 28
SG Witsies SGW 14 9 2 25
KZN Mynahs KZNM 17 5 0 22
Mpumalanga MPU 6 11 0 17
KZN Inland B KZNIB 7 5 0 12
Eastern Gauteng EG 9 0 1 10
Awards
Award Player Team

Match Listing
Match # Date/Time Details Scoreline Status Venue Actions
1 20 Feb 2019 15:00 WP v KZNIB (Pool A) 5 - 3 (2 - 1) Official GHS Report Lineup WP Lineup KZNIB Statistics
2 20 Feb 2019 16:00 MPU v EP (Pool B) 3 - 4 (1 - 0) Official GHS Report Lineup MPU Lineup EP Statistics
3 20 Feb 2019 17:00 KZNC v SGW (Pool A) 5 - 3 (3 - 2) Official GHS Report Lineup KZNC Lineup SGW Statistics
4 20 Feb 2019 18:00 NAM v EG (Pool B) 6 - 2 (3 - 2) Official GHS Report Lineup NAM Lineup EG Statistics
5 20 Feb 2019 19:00 NG v KZNM (Pool A) 2 - 0 (1 - 0) Official GHS Report Lineup NG Lineup KZNM Statistics
6 20 Feb 2019 20:00 SG v KZNI (Pool B) 2 - 4 (1 - 2) Official GHS Report Lineup SG Lineup KZNI Statistics
7 21 Feb 2019 08:00 WP v SGW (Pool A) 6 - 1 (2 - 0) Official GHS Report Lineup WP Lineup SGW Statistics
8 21 Feb 2019 09:00 NAM v EP (Pool B) 8 - 2 (6 - 1) Official GHS Report Lineup NAM Lineup EP Statistics
9 21 Feb 2019 10:00 SG v EG (Pool B) 5 - 0 (1 - 0) Official GHS Report Lineup SG Lineup EG Statistics
10 21 Feb 2019 11:00 NG v KZNIB (Pool A) 8 - 1 (6 - 1) Official GHS Report Lineup NG Lineup KZNIB Statistics
11 21 Feb 2019 12:00 KZNC v KZNM (Pool A) 6 - 2 (4 - 0) Official GHS Report Lineup KZNC Lineup KZNM Statistics
12 21 Feb 2019 13:00 MPU v KZNI (Pool B) 1 - 4 (1 - 2) Official GHS Report Lineup MPU Lineup KZNI Statistics
13 21 Feb 2019 15:00 SG v EP (Pool B) 8 - 7 (3 - 2) Official GHS Report Lineup SG Lineup EP Statistics
14 21 Feb 2019 16:00 KZNC v KZNIB (Pool A) 12 - 0 (6 - 0) Official GHS Report Lineup KZNC Lineup KZNIB Statistics
15 21 Feb 2019 17:00 NAM v MPU (Pool B) 4 - 1 (2 - 1) Official GHS Report Lineup NAM Lineup MPU Statistics
16 21 Feb 2019 18:00 KZNM v SGW (Pool A) 5 - 2 (3 - 0) Official GHS Report Lineup KZNM Lineup SGW Statistics
17 21 Feb 2019 19:00 NG v WP (Pool A) 2 - 3 (1 - 1) Official GHS Report Lineup NG Lineup WP Statistics
18 21 Feb 2019 20:00 EG v KZNI (Pool B) 0 - 10 (0 - 4) Official GHS Report Lineup EG Lineup KZNI Statistics
19 22 Feb 2019 08:00 KZNM v KZNIB (Pool A) 5 - 2 (3 - 1) Official St John's Report Lineup KZNM Lineup KZNIB Statistics
20 22 Feb 2019 09:00 SG v MPU (Pool B) 7 - 1 (4 - 0) Official St.John's Report Lineup SG Lineup MPU Statistics
21 22 Feb 2019 10:00 NG v SGW (Pool A) 7 - 2 (3 - 0) Official St John's Report Lineup NG Lineup SGW Statistics
22 22 Feb 2019 11:00 EG v EP (Pool B) 1 - 7 (1 - 3) Official St John's Report Lineup EG Lineup EP Statistics
23 22 Feb 2019 12:00 KZNC v WP (Pool A) 5 - 4 (3 - 4) Official St.John's Report Lineup KZNC Lineup WP Statistics
24 22 Feb 2019 13:00 NAM v KZNI (Pool B) 3 - 3 (1 - 2) Official St John's Report Lineup NAM Lineup KZNI Statistics
25 22 Feb 2019 15:00 SGW v KZNIB (Pool A) 4 - 1 (1 - 1) Official GHS Report Lineup SGW Lineup KZNIB Statistics
26 22 Feb 2019 16:00 MPU v EG (Pool B) 4 - 4 (2 - 1) Official GHS Report Lineup MPU Lineup EG Statistics
27 22 Feb 2019 17:00 WP v KZNM (Pool A) 8 - 4 (4 - 2) Official GHS Report Lineup WP Lineup KZNM Statistics
28 22 Feb 2019 18:00 SG v NAM (Pool B) 4 - 7 (3 - 6) Official GHS Report Lineup SG Lineup NAM Statistics
29 22 Feb 2019 19:00 NG v KZNC (Pool A) 1 - 3 (1 - 1) Official GHS Report Lineup NG Lineup KZNC Statistics
30 22 Feb 2019 20:00 KZNI v EP (Pool B) 5 - 1 (1 - 1) Official GHS Report Lineup KZNI Lineup EP Statistics
31 23 Feb 2019 08:00 KZNIB v MPU (Play Off 9 - 12) 3 - 2 (1 - 2) Official GHS Report Lineup KZNIB Lineup MPU Statistics
32 23 Feb 2019 09:00 SGW v EG (Play Off 9 - 12) 6 - 2 (3 - 2) Official GHS Report Lineup SGW Lineup EG Statistics
33 23 Feb 2019 10:00 KZNM v SG (Play Off 5 - 8) 2 - 7 (0 - 4) Official GHS Report Lineup KZNM Lineup SG Statistics
34 23 Feb 2019 11:00 NG v EP (Play Off 5 - 8) 6 - 3 (3 - 1) Official GHS Report Lineup NG Lineup EP Statistics
35 23 Feb 2019 12:00 WP v KZNI (Semi Final) 5 - 3 (4 - 1) Official GHS Report Lineup WP Lineup KZNI Statistics
36 23 Feb 2019 13:00 KZNC v NAM (Semi Final) 1 - 1 (1 - 0) (2 - 3 SO) Official GHS Report Lineup KZNC Lineup NAM Statistics
37 23 Feb 2019 14:00 MPU v EG (11/12) 5 - 1 (3 - 1) Official GHS Report Lineup MPU Lineup EG Statistics
40 23 Feb 2019 15:00 SG v NG (5/6) 3 - 2 (2 - 2) Official St Johns Report Lineup SG Lineup NG Statistics
38 23 Feb 2019 17:00 KZNIB v SGW (9/10) 2 - 7 (1 - 4) Official GHS Report Lineup KZNIB Lineup SGW Statistics
41 23 Feb 2019 18:00 KZNI v KZNC (3/4) 1 - 3 (1 - 2) Official St Johns Report Lineup KZNI Lineup KZNC Statistics
39 23 Feb 2019 19:00 KZNM v EP (7/8) 4 - 9 (4 - 3) Official GHS Report Lineup KZNM Lineup EP Statistics
42 23 Feb 2019 20:00 WP v NAM (1/2) 3 - 2 (3 - 0) Official St Johns Report Lineup WP Lineup NAM Statistics
Goal Scorers
Day 4 after 42 games played - February 23
FG - Field Goal, PC - Penalty Corner, PS - Penalty Stroke
Team # Player FG PC PS Goals
Southern Gauteng (RSA) 18 FUTCHER Chad 6 9 0 15
Eastern Province (RSA) 10 MALGRAFF Ignatius 10 3 0 13
Namibia 7 CLEAK Brynn 10 0 2 12
Western Province (RSA) 16 CASSIEM Mustaphaa 6 3 0 9
Namibia 5 HERMANUS Liam 7 2 0 9
KZN Raiders (RSA) 19 HEZLETT Keegan 4 5 0 9
Western Province (RSA) 10 CASSIEM Dayaan 7 1 0 8
KZN Raiders (RSA) 18 ROBINSON Keagan 5 2 1 8
Eastern Province (RSA) 18 ABRAHAMS Michael 6 1 0 7
Mpumalanga (RSA) 21 CALITZ Jordan 0 7 0 7
KZN Inland A (RSA) 2 FAIRWEATHER Matthew 0 3 4 7
Northern Blues (RSA) 13 POSTHUMUS Cody 2 5 0 7
Northern Blues (RSA) 17 SHERWOOD Bradley 6 1 0 7
Western Province (RSA) 12 ABDULLA Idrees 6 0 0 6
KZN Inland B (RSA) 17 CHRISTODOULOU Michael 2 4 0 6
KZN Inland A (RSA) 4 DOMLEO Justin 2 4 0 6
Mpumalanga (RSA) 12 MASANGO Nkosinathi 3 3 0 6
Southern Gauteng (RSA) 12 ROZENBERG Reza 5 1 0 6
SG Witsies (RSA) 7 SCORGIE Armand 5 1 0 6
KZN Inland A (RSA) 5 SHRIVES Ayden 6 0 0 6
SG Witsies (RSA) 11 WAX Keenan 3 1 2 6
KZN Raiders (RSA) 6 JONES Jarryd 4 1 0 5
KZN Mynahs (RSA) 5 MADSEN Matthew 4 1 0 5
Northern Blues (RSA) 9 ODENDAAL Adriaan 5 0 0 5
KZN Mynahs (RSA) 16 WHITE Nicholas 4 1 0 5
Southern Gauteng (RSA) 6 ABRAHAMS Rusten 2 2 0 4
Eastern Gauteng (RSA) 16 CAMERON Kyle 4 0 0 4
KZN Inland B (RSA) 3 COUTTS Riley 4 0 0 4
Eastern Province (RSA) 9 DOS Mazan 1 2 1 4
KZN Raiders (RSA) 8 EUSTICE Jethro 0 3 1 4
KZN Raiders (RSA) 11 GABELA Lungani 4 0 0 4
SG Witsies (RSA) 14 KRUGER Caleb 2 2 0 4
KZN Inland A (RSA) 6 MAPHUMULA Mpumelelo 1 2 1 4
Eastern Gauteng (RSA) 6 NUNN Bradley 4 0 0 4
Eastern Province (RSA) 4 PORTER Richard 4 0 0 4
Western Province (RSA) 6 TATE Gareth 3 1 0 4
Namibia 9 van der MERWE Cody 3 1 0 4
KZN Inland A (RSA) 8 WALTERS Keegan 4 0 0 4
KZN Mynahs (RSA) 3 BISSOON Tasvir 3 0 0 3
Eastern Province (RSA) 11 CAIRNCROSS Chad 0 3 0 3
Southern Gauteng (RSA) 9 ISAACS Taheer 3 0 0 3
Northern Blues (RSA) 10 LAMPRECHT Dean 2 1 0 3
Southern Gauteng (RSA) 7 LANGFORD Dalpiarro 3 0 0 3
SG Witsies (RSA) 8 MADDOCKS Melrick 2 1 0 3
KZN Mynahs (RSA) 22 RYAN Cameron 1 2 0 3
Southern Gauteng (RSA) 11 SIMONS Marvin 3 0 0 3
Western Province (RSA) 7 BAKER Cameron 1 1 0 2
KZN Raiders (RSA) 10 BAKER Shaun 2 0 0 2
KZN Inland A (RSA) 7 COOMBES Dylan 1 1 0 2
Western Province (RSA) 9 ERASMUS Jody 2 0 0 2
Namibia 4 FINCH Dylan 2 0 0 2
Mpumalanga (RSA) 9 FLOWERS Frank 1 1 0 2
SG Witsies (RSA) 4 HORAN Michael 0 2 0 2
Namibia 12 JACOBS Ernest 0 1 1 2
Northern Blues (RSA) 5 JANSE Francois 0 2 0 2
SG Witsies (RSA) 21 KAHDER Fawaaz 0 2 0 2
KZN Mynahs (RSA) 17 LAAKS Tyronne 2 0 0 2
Northern Blues (RSA) 8 LAMPRECHT Mark 1 1 0 2
KZN Mynahs (RSA) 21 MIZONTO Brevin 2 0 0 2
SG Witsies (RSA) 9 MPOPO Gerald 2 0 0 2
Western Province (RSA) 13 WAGSTAFF Michael 2 0 0 2
Western Province (RSA) 5 BAKER Ruari 0 1 0 1
KZN Mynahs (RSA) 11 BOTTOMLEY Tanner 0 1 0 1
Mpumalanga (RSA) 16 DA SILVA Marco 1 0 0 1
Mpumalanga (RSA) 10 FLOWERS Connor 1 0 0 1
KZN Inland B (RSA) 10 GERRARD David 1 0 0 1
Eastern Gauteng (RSA) 17 GOODWIN Seth 1 0 0 1
Namibia 10 HANSEN Dakota 0 1 0 1
Namibia 8 HANSEN Fagan 1 0 0 1
Northern Blues (RSA) 7 LOURENCO Dario 1 0 0 1
KZN Raiders (RSA) 16 MANUEL Ighsaan 1 0 0 1
Eastern Province (RSA) 2 MCGILLIVRAY Jason 1 0 0 1
Southern Gauteng (RSA) 17 MCHUNU Sanele 1 0 0 1
Northern Blues (RSA) 11 MOKOENA Masilo 1 0 0 1
KZN Inland B (RSA) 12 MOLLENTZE Taygen 0 1 0 1
Eastern Province (RSA) 13 PHILIPS Dalan 1 0 0 1
KZN Raiders (RSA) 4 REED Jayson 1 0 0 1
Eastern Gauteng (RSA) 11 ROBERTS Ryan 0 0 1 1
KZN Raiders (RSA) 17 ROBINSON Jonty 1 0 0 1
KZN Mynahs (RSA) 10 THOMPSON Blair 1 0 0 1
Southern Gauteng (RSA) 5 TUN Aiden 1 0 0 1
KZN Inland A (RSA) 3 von MAYER Grant 1 0 0 1
      205 94 14 313
Cards
Day 4 after 42 games played - February 23
Team # Player Red Yellow Green
Eastern Gauteng (RSA) 2 TUCKER Peter 0 1 1
Eastern Gauteng (RSA) 3 FINK David 0 0 3
Eastern Gauteng (RSA) 6 NUNN Bradley 0 0 1
Eastern Gauteng (RSA) 7 SHONGWE Njabulo 0 0 2
Eastern Gauteng (RSA) 9 BRUYNS Joshua 0 3 1
Eastern Gauteng (RSA) 11 ROBERTS Ryan 0 0 1
Eastern Gauteng (RSA) 15 VORSTER Cody 0 1 0
Eastern Gauteng (RSA) 16 CAMERON Kyle 0 2 4
Eastern Province (RSA) 4 PORTER Richard 0 2 1
Eastern Province (RSA) 7 WESTCOTT Aaron 0 0 2
Eastern Province (RSA) 9 DOS Mazan 0 1 0
Eastern Province (RSA) 10 MALGRAFF Ignatius 0 1 0
Eastern Province (RSA) 11 CAIRNCROSS Chad 0 0 1
Eastern Province (RSA) 13 PHILIPS Dalan 0 1 0
KZN Raiders (RSA) 6 JONES Jarryd 0 1 0
KZN Raiders (RSA) 9 LAST Greg 0 1 0
KZN Raiders (RSA) 10 BAKER Shaun 0 0 1
KZN Raiders (RSA) 11 GABELA Lungani 0 1 2
KZN Raiders (RSA) 17 ROBINSON Jonty 0 0 1
KZN Raiders (RSA) 18 ROBINSON Keagan 0 0 1
KZN Raiders (RSA) 19 HEZLETT Keegan 0 2 0
KZN Inland A (RSA) 1 MCCATHIE Chris 0 1 1
KZN Inland A (RSA) 4 DOMLEO Justin 0 1 1
KZN Inland A (RSA) 6 MAPHUMULA Mpumelelo 0 0 1
KZN Inland A (RSA) 7 COOMBES Dylan 0 0 1
KZN Inland B (RSA) 0 PILLAY Zaid 0 0 1
KZN Inland B (RSA) 3 COUTTS Riley 0 1 0
KZN Inland B (RSA) 8 SITYANA Siyamamkela 0 0 1
KZN Inland B (RSA) 11 NAUDE Stean 0 1 0
KZN Inland B (RSA) 12 MOLLENTZE Taygen 0 1 1
KZN Inland B (RSA) 13 KITSHOFF David 0 0 1
KZN Inland B (RSA) 17 CHRISTODOULOU Michael 0 1 0
KZN Mynahs (RSA) 3 BISSOON Tasvir 0 0 3
KZN Mynahs (RSA) 5 MADSEN Matthew 0 2 0
KZN Mynahs (RSA) 10 THOMPSON Blair 0 3 0
KZN Mynahs (RSA) 17 LAAKS Tyronne 0 0 1
KZN Mynahs (RSA) 20 POWELL Brinsley 0 0 1
KZN Mynahs (RSA) 21 MIZONTO Brevin 0 1 0
KZN Mynahs (RSA) 22 RYAN Cameron 0 3 2
Mpumalanga (RSA) 4 HENNING Migael 0 1 1
Mpumalanga (RSA) 9 FLOWERS Frank 0 1 0
Mpumalanga (RSA) 10 FLOWERS Connor 0 0 1
Mpumalanga (RSA) 11 de JAGER Rynhardt 0 0 2
Mpumalanga (RSA) 12 MASANGO Nkosinathi 0 0 1
Mpumalanga (RSA) 15 POTGIETER Martin 0 1 2
Mpumalanga (RSA) 16 DA SILVA Marco 0 1 0
Mpumalanga (RSA) 21 CALITZ Jordan 0 1 1
Namibia 4 FINCH Dylan 0 0 1
Namibia 5 HERMANUS Liam 0 1 2
Namibia 6 BRITZ David 0 1 0
Namibia 15 NEETHLING Nico 0 0 1
Northern Blues (RSA) 5 JANSE Francois 0 0 4
Northern Blues (RSA) 8 LAMPRECHT Mark 0 0 1
Northern Blues (RSA) 10 LAMPRECHT Dean 0 2 1
Northern Blues (RSA) 11 MOKOENA Masilo 0 0 2
Northern Blues (RSA) 17 SHERWOOD Bradley 0 0 3
Southern Gauteng (RSA) 5 TUN Aiden 0 1 0
Southern Gauteng (RSA) 7 LANGFORD Dalpiarro 0 1 3
Southern Gauteng (RSA) 10 SALO Jesse 0 0 1
Southern Gauteng (RSA) 12 ROZENBERG Reza 0 2 0
Southern Gauteng (RSA) 14 MARKS Kyle 0 0 1
Southern Gauteng (RSA) 17 MCHUNU Sanele 0 1 1
Southern Gauteng (RSA) 18 FUTCHER Chad 0 1 2
SG Witsies (RSA) 6 BEKKER Gavin 0 0 3
SG Witsies (RSA) 8 MADDOCKS Melrick 0 0 1
SG Witsies (RSA) 9 MPOPO Gerald 0 1 1
SG Witsies (RSA) 11 WAX Keenan 0 0 2
SG Witsies (RSA) 14 KRUGER Caleb 0 0 1
SG Witsies (RSA) 21 KAHDER Fawaaz 0 1 1
Western Province (RSA) 5 BAKER Ruari 0 0 1
Western Province (RSA) 8 EASU Kyle 0 0 1
Western Province (RSA) 9 ERASMUS Jody 0 1 1
Western Province (RSA) 10 CASSIEM Dayaan 0 1 2
Western Province (RSA) 16 CASSIEM Mustaphaa 0 1 3
      0 52 85
Pool Standings

Pool A

Day 4 after 42 games played - February 23
Points awarded for Wins: 3, Draws: 1, Losses: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 KZN Raiders (RSA) 5 5 0 0 31 10 21 15
2 Western Province (RSA) 5 4 0 1 26 15 11 12
3 Northern Blues (RSA) 5 3 0 2 20 9 11 9
4 KZN Mynahs (RSA) 5 2 0 3 16 20 -4 6
5 SG Witsies (RSA) 5 1 0 4 12 24 -12 3
6 KZN Inland B (RSA) 5 0 0 5 7 34 -27 0

Pool B

Day 4 after 42 games played - February 23
Points awarded for Wins: 3, Draws: 1, Losses: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 KZN Inland A (RSA) 5 4 1 0 26 7 19 13
2 Namibia 5 4 1 0 28 12 16 13
3 Southern Gauteng (RSA) 5 3 0 2 26 19 7 9
4 Eastern Province (RSA) 5 2 0 3 21 25 -4 6
5 Mpumalanga (RSA) 5 0 1 4 10 23 -13 1
6 Eastern Gauteng (RSA) 5 0 1 4 7 32 -25 1
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Tournament Director PIETERSON Joy RSA
Tournament Director WALRAVEN Lynne RSA
Technical Officer EDDIE Chanal SAHA
Technical Officer EDDIE Erica SAHA
Technical Officer ROBERTSON Richard RSA
Judge HARVEY Llewellyn RSA
Judge LOELLY Janet SAHA
Judge LOWE Salome RSA
Judge WILLIAMS Kaylee RSA
Umpires Manager MULDER Sven SAHA SAHA
Umpires Manager SIMMONDS Gary SAHA SAHA
Umpire CAMERON Tyrone SAHA SAHA
Umpire CAULDER Peter SAHA SAHA
Umpire DU TOIT Francois SAHA SAHA
Umpire ENGELBRECHT Marais SAHA SAHA
Umpire ETSEBETH Erik SAHA SAHA
Umpire FOURIE Chad SAHA SAHA
Umpire GAMIET Geofferson SAHA SAHA
Umpire HENSHILWOOD Shaun SAHA SAHA
Umpire LEES Vaugn SAHA SAHA
Umpire LOVE Warren SAHA SAHA
Umpire SOINE Llewellyn SAHA SAHA
Appointments
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
7 WP v SGW (Pool A)
08:00:00
GAMIET Geofferson (RSA) CAULDER Peter (RSA) EDDIE Erica (RSA) EDDIE Chanal (RSA)
LEES Vaugn (RSA) LOWE Salome (RSA)  
8 NAM v EP (Pool B)
09:00:00
LOVE Warren (RSA) LEES Vaugn (RSA) EDDIE Erica (RSA) EDDIE Chanal (RSA)
SOINE Llewellyn (RSA) LOWE Salome (RSA)  
9 SG v EG (Pool B)
10:00:00
DU TOIT Francois (RSA) LOVE Warren (RSA) LOWE Salome (RSA) EDDIE Erica (RSA)
ENGELBRECHT Marais (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
10 NG v KZNIB (Pool A)
11:00:00
CAMERON Tyrone (RSA) DU TOIT Francois (RSA) EDDIE Erica (RSA) EDDIE Chanal (RSA)
FOURIE Chad (RSA) LOWE Salome (RSA)  
11 KZNC v KZNM (Pool A)
12:00:00
ETSEBETH Erik (RSA) CAMERON Tyrone (RSA) EDDIE Erica (RSA) LOWE Salome (RSA)
GAMIET Geofferson (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
12 MPU v KZNI (Pool B)
13:00:00
HENSHILWOOD Shaun (RSA) ETSEBETH Erik (RSA) EDDIE Erica (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
CAULDER Peter (RSA) LOWE Salome (RSA)  
13 SG v EP (Pool B)
15:00:00
ETSEBETH Erik (RSA) HENSHILWOOD Shaun (RSA) EDDIE Erica (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
ENGELBRECHT Marais (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
14 KZNC v KZNIB (Pool A)
16:00:00
GAMIET Geofferson (RSA) ENGELBRECHT Marais (RSA) LOWE Salome (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
FOURIE Chad (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
15 NAM v MPU (Pool B)
17:00:00
CAMERON Tyrone (RSA) FOURIE Chad (RSA) EDDIE Erica (RSA) LOWE Salome (RSA)
LEES Vaugn (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
16 KZNM v SGW (Pool A)
18:00:00
DU TOIT Francois (RSA) GAMIET Geofferson (RSA) EDDIE Erica (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
LOVE Warren (RSA) LOWE Salome (RSA)  
17 NG v WP (Pool A)
19:00:00
CAULDER Peter (RSA) DU TOIT Francois (RSA) LOWE Salome (RSA) EDDIE Chanal (RSA)
SOINE Llewellyn (RSA) EDDIE Erica (RSA)  
18 EG v KZNI (Pool B)
20:00:00
HENSHILWOOD Shaun (RSA) SOINE Llewellyn (RSA) EDDIE Chanal (RSA) EDDIE Erica (RSA)
ETSEBETH Erik (RSA) LOWE Salome (RSA)  
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
19 KZNM v KZNIB (Pool A)
08:00:00
HENSHILWOOD Shaun (RSA) LEES Vaugn (RSA) LOWE Salome (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
ENGELBRECHT Marais (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
20 SG v MPU (Pool B)
09:00:00
FOURIE Chad (RSA) ENGELBRECHT Marais (RSA) LOWE Salome (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
CAMERON Tyrone (RSA) EDDIE Erica (RSA)  
21 NG v SGW (Pool A)
10:00:00
GAMIET Geofferson (RSA) CAMERON Tyrone (RSA) EDDIE Erica (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
SOINE Llewellyn (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
22 EG v EP (Pool B)
11:00:00
LOVE Warren (RSA) GAMIET Geofferson (RSA) LOWE Salome (RSA) PIETERSON Joy (RSA)
LEES Vaugn (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
23 KZNC v WP (Pool A)
12:00:00
CAULDER Peter (RSA) LOVE Warren (RSA) EDDIE Erica (RSA) PIETERSON Joy (RSA)
ETSEBETH Erik (RSA) LOWE Salome (RSA)  
24 NAM v KZNI (Pool B)
13:00:00
DU TOIT Francois (RSA) ETSEBETH Erik (RSA) PIETERSON Joy (RSA)
HENSHILWOOD Shaun (RSA) EDDIE Erica (RSA)  
25 SGW v KZNIB (Pool A)
15:00:00
SOINE Llewellyn (RSA) HENSHILWOOD Shaun (RSA) LOWE Salome (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
CAMERON Tyrone (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
26 MPU v EG (Pool B)
16:00:00
LEES Vaugn (RSA) CAMERON Tyrone (RSA) EDDIE Erica (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
LOVE Warren (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
27 WP v KZNM (Pool A)
17:00:00
ENGELBRECHT Marais (RSA) LEES Vaugn (RSA) EDDIE Chanal (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
GAMIET Geofferson (RSA) LOWE Salome (RSA)  
28 SG v NAM (Pool B)
18:00:00
ETSEBETH Erik (RSA) FOURIE Chad (RSA) EDDIE Chanal (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
DU TOIT Francois (RSA) LOWE Salome (RSA)  
29 NG v KZNC (Pool A)
19:00:00
CAULDER Peter (RSA) DU TOIT Francois (RSA) LOWE Salome (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
SOINE Llewellyn (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
30 KZNI v EP (Pool B)
20:00:00
FOURIE Chad (RSA) CAULDER Peter (RSA) LOWE Salome (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
HENSHILWOOD Shaun (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
31 KZNIB v MPU (Play Off 9 - 12)
08:00:00
LEES Vaugn (RSA) ETSEBETH Erik (RSA) LOWE Salome (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
GAMIET Geofferson (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
32 SGW v EG (Play Off 9 - 12)
09:00:00
LOVE Warren (RSA) LEES Vaugn (RSA) LOWE Salome (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
CAMERON Tyrone (RSA) EDDIE Erica (RSA)  
33 KZNM v SG (Play Off 5 - 8)
10:00:00
HENSHILWOOD Shaun (RSA) LOVE Warren (RSA) LOWE Salome (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
ENGELBRECHT Marais (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
34 NG v EP (Play Off 5 - 8)
11:00:00
GAMIET Geofferson (RSA) ENGELBRECHT Marais (RSA) EDDIE Erica (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
FOURIE Chad (RSA) LOWE Salome (RSA)  
35 WP v KZNI (Semi Final)
12:00:00
CAULDER Peter (RSA) FOURIE Chad (RSA) EDDIE Erica (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
SOINE Llewellyn (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
36 KZNC v NAM (Semi Final)
13:00:00
DU TOIT Francois (RSA) HENSHILWOOD Shaun (RSA) LOWE Salome (RSA) PIETERSON Joy (RSA)
ETSEBETH Erik (RSA) EDDIE Chanal (RSA)  
37 MPU v EG (11/12)
14:00:00
EDDIE Erica (RSA) PIETERSON Joy (RSA)
LOWE Salome (RSA)  
40 SG v NG (5/6)
15:00:00
HENSHILWOOD Shaun (RSA) CAULDER Peter (RSA) HARVEY Llewellyn (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
SOINE Llewellyn (RSA) LOELLY Janet (RSA)  
38 KZNIB v SGW (9/10)
17:00:00
LOVE Warren (RSA) CAMERON Tyrone (RSA) EDDIE Chanal (RSA) PIETERSON Joy (RSA)
ENGELBRECHT Marais (RSA) EDDIE Erica (RSA)  
41 KZNI v KZNC (3/4)
18:00:00
HENSHILWOOD Shaun (RSA) SOINE Llewellyn (RSA) HARVEY Llewellyn (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
ETSEBETH Erik (RSA) LOELLY Janet (RSA)  
39 KZNM v EP (7/8)
19:00:00
EDDIE Erica (RSA) EDDIE Chanal (RSA)
LOWE Salome (RSA)  
42 WP v NAM (1/2)
20:00:00
CAULDER Peter (RSA) ETSEBETH Erik (RSA) LOELLY Janet (RSA) ROBERTSON Richard (RSA)
DU TOIT Francois (RSA) WILLIAMS Kaylee (RSA)  
Locations

Pietermaritzburg Girls High School

186 Alexandra Rd, Scottsville, Pietermaritzburg, 3201, South Africa
Appointments
  Day Matches Colours Umpires Technical
2019-02-20 6 6 / 6 15 / 15 18 / 18
2019-02-21 12 12 / 12 36 / 36 36 / 36
2019-02-22 12 12 / 12 36 / 36 35 / 35
2019-02-23 12 11 / 12 30 / 33 36 / 36