2018 Indoor IPT Women

Cape Town

24 - 27 Oct 2018

Local Time 2019-03-25 07:29:51

NG
WPP
4 - 1 (1 - 0)
Pool B
SG
WPI
10 - 0 (7 - 0)
Pool A
KZNI
SGW
7 - 0 (4 - 0)
Pool B
KZNM
EG
8 - 0 (3 - 0)
Pool A
KZNC
FS
14 - 0 (5 - 0)
Pool A
WP
MPU
5 - 2 (4 - 2)
Pool B
SG
FS
11 - 0 (7 - 0)
Pool A
KZNI
MPU
6 - 0 (6 - 0)
Pool B
WP
WPP
1 - 1 (1 - 1)
Pool B
NG
SGW
2 - 4 (2 - 1)
Pool B
KZNC
EG
24 - 1 (10 - 0)
Pool A
KZNM
WPI
4 - 0 (1 - 0)
Pool A
MPU
SGW
3 - 1 (0 - 0)
Pool B
KZNI
WPP
4 - 2 (1 - 1)
Pool B
KZNC
WPI
12 - 0 (7 - 0)
Pool A
KZNM
SG
1 - 9 (1 - 3)
Pool A
EG
FS
1 - 8 (0 - 5)
Pool A
WP
NG
8 - 0 (4 - 0)
Pool B
KZNM
FS
4 - 2 (2 - 2)
Pool A
KZNI
NG
4 - 0 (3 - 0)
Pool B
EG
WPI
0 - 7 (0 - 3)
Pool A
WP
SGW
7 - 0 (4 - 0)
Pool B
MPU
WPP
0 - 0
Pool B
KZNC
SG
4 - 2 (2 - 2)
Pool A
FS
WPI
2 - 2 (2 - 0)
Pool A
SGW
WPP
1 - 2 (0 - 0)
Pool B
NG
MPU
1 - 1 (0 - 0)
Pool B
SG
EG
12 - 0 (8 - 0)
Pool A
KZNM
KZNC
1 - 7 (0 - 3)
Pool A
KZNI
WP
1 - 3 (0 - 1)
Pool B
EG
NG
0 - 10 (0 - 1)
Play-Off 9-12
KZNM
MPU
4 - 1 (3 - 1)
Play-Off 5-8
FS
SGW
1 - 1 (1 - 1) (4 - 3 SO)
Play-Off 9-12
SG
WP
4 - 2 (1 - 1)
Semi Final
KZNC
KZNI
13 - 2 (8 - 1)
Semi Final
WPI
WPP
4 - 3 (3 - 2)
Play-Off 5-8
EG
SGW
0 - 2 (0 - 1)
11&12
WPI
KZNM
3 - 4 (2 - 3)
5&6
NG
FS
2 - 0 (1 - 0)
9&10
WP
KZNI
4 - 4 (2 - 0) (0 - 2 SO)
3&4
WPP
MPU
1 - 4 (0 - 3)
7&8
SG
KZNC
1 - 3 (0 - 1)
Final
Matches
25 Mar
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
27 Oct
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
19:00 SG - KZNC Final 1 - 3 (0 - 1) Official B
18:00 WPP - MPU 7&8 1 - 4 (0 - 3) Official A
17:00 WP - KZNI 3&4 4 - 4 (2 - 0) (0 - 2 SO) Official A
16:00 NG - FS 9&10 2 - 0 (1 - 0) Official B
15:00 WPI - KZNM 5&6 3 - 4 (2 - 3) Official A
14:00 EG - SGW 11&12 0 - 2 (0 - 1) Official B
12:00 KZNC - KZNI Semi Final 13 - 2 (8 - 1) Official B
12:00 WPI - WPP Play-Off 5-8 4 - 3 (3 - 2) Official A
10:00 FS - SGW Play-Off 9-12 1 - 1 (1 - 1) (4 - 3 SO) Official A
10:00 SG - WP Semi Final 4 - 2 (1 - 1) Official B
08:00 EG - NG Play-Off 9-12 0 - 10 (0 - 1) Official B
08:00 KZNM - MPU Play-Off 5-8 4 - 1 (3 - 1) Official A
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
Statistics
Player Team FG PC PS Goals
BOTES Kara SG 6 9 2 17
DU PLESSIS Lilian SG 13 2 1 16
CORMACK Kiana KZNC 10 5 0 15
HIGGO Shelley KZNC 10 1 0 11
FOURIE Teagan KZNC 5 1 4 10
REED Kelly KZNC 8 2 0 10
LARDANT Jessica KZNC 1 8 0 9
HACK Cindy KZNC 7 1 0 8
O'CONNOR Jessica KZNC 2 6 0 8
TERBLANCHE Gabriella SG 7 1 0 8
View All
Name Code FG PC PS Goals
Spar KZN Raiders KZNC 47 26 4 77
Southern Gauteng SG 30 16 3 49
Western Province WP 19 10 1 30
KZN Inland KZNI 15 11 2 28
KZN Mynahs KZNM 18 6 2 26
Northern Blues NG 10 6 3 19
WP Disa's WPI 9 5 2 16
Free State FS 10 2 1 13
Mpumalanga MPU 7 3 1 11
WP Peninsula WPP 7 3 0 10
SG Witsies SGW 6 2 1 9
Eastern Gauteng EG 0 2 0 2
Awards
Award Player Team
Leading Goalscorer BOTES Kara Southern Gauteng (RSA)

Match Listing
Match # Date/Time Details Scoreline Status Venue Actions
1 24 Oct 2018 15:00 NG v WPP (Pool B) 4 - 1 (1 - 0) Official B Report Lineup NG Lineup WPP Statistics
2 24 Oct 2018 16:00 SG v WPI (Pool A) 10 - 0 (7 - 0) Official B Report Lineup SG Lineup WPI Statistics
3 24 Oct 2018 17:00 KZNI v SGW (Pool B) 7 - 0 (4 - 0) Official B Report Lineup KZNI Lineup SGW Statistics
4 24 Oct 2018 18:00 KZNM v EG (Pool A) 8 - 0 (3 - 0) Official B Report Lineup KZNM Lineup EG Statistics
5 24 Oct 2018 19:00 KZNC v FS (Pool A) 14 - 0 (5 - 0) Official B Report Lineup KZNC Lineup FS Statistics
6 24 Oct 2018 20:00 WP v MPU (Pool B) 5 - 2 (4 - 2) Official B Report Lineup WP Lineup MPU Statistics
7 25 Oct 2018 08:00 SG v FS (Pool A) 11 - 0 (7 - 0) Official A Report Lineup SG Lineup FS Statistics
8 25 Oct 2018 09:00 KZNI v MPU (Pool B) 6 - 0 (6 - 0) Official A Report Lineup KZNI Lineup MPU Statistics
9 25 Oct 2018 10:00 WP v WPP (Pool B) 1 - 1 (1 - 1) Official A Report Lineup WP Lineup WPP Statistics
10 25 Oct 2018 11:00 NG v SGW (Pool B) 2 - 4 (2 - 1) Official A Report Lineup NG Lineup SGW Statistics
11 25 Oct 2018 12:00 KZNC v EG (Pool A) 24 - 1 (10 - 0) Official A Report Lineup KZNC Lineup EG Statistics
12 25 Oct 2018 13:00 KZNM v WPI (Pool A) 4 - 0 (1 - 0) Official A Report Lineup KZNM Lineup WPI Statistics
13 25 Oct 2018 15:00 MPU v SGW (Pool B) 3 - 1 (0 - 0) Official B Report Lineup MPU Lineup SGW Statistics
14 25 Oct 2018 16:00 KZNI v WPP (Pool B) 4 - 2 (1 - 1) Official B Report Lineup KZNI Lineup WPP Statistics
15 25 Oct 2018 17:00 KZNC v WPI (Pool A) 12 - 0 (7 - 0) Official B Report Lineup KZNC Lineup WPI Statistics
16 25 Oct 2018 18:00 KZNM v SG (Pool A) 1 - 9 (1 - 3) Official B Report Lineup KZNM Lineup SG Statistics
17 25 Oct 2018 19:00 EG v FS (Pool A) 1 - 8 (0 - 5) Official B Report Lineup EG Lineup FS Statistics
18 25 Oct 2018 20:00 WP v NG (Pool B) 8 - 0 (4 - 0) Official B Report Lineup WP Lineup NG Statistics
19 26 Oct 2018 08:00 KZNM v FS (Pool A) 4 - 2 (2 - 2) Official A Report Lineup KZNM Lineup FS Statistics
20 26 Oct 2018 09:00 KZNI v NG (Pool B) 4 - 0 (3 - 0) Official A Report Lineup KZNI Lineup NG Statistics
21 26 Oct 2018 10:00 EG v WPI (Pool A) 0 - 7 (0 - 3) Official A Report Lineup EG Lineup WPI Statistics
22 26 Oct 2018 11:00 WP v SGW (Pool B) 7 - 0 (4 - 0) Official A Report Lineup WP Lineup SGW Statistics
23 26 Oct 2018 12:00 MPU v WPP (Pool B) 0 - 0 Official A Report Lineup MPU Lineup WPP Statistics
24 26 Oct 2018 13:00 KZNC v SG (Pool A) 4 - 2 (2 - 2) Official A Report Lineup KZNC Lineup SG Statistics
25 26 Oct 2018 15:00 FS v WPI (Pool A) 2 - 2 (2 - 0) Official B Report Lineup FS Lineup WPI Statistics
26 26 Oct 2018 16:00 SGW v WPP (Pool B) 1 - 2 (0 - 0) Official B Report Lineup SGW Lineup WPP Statistics
27 26 Oct 2018 17:00 NG v MPU (Pool B) 1 - 1 (0 - 0) Official B Report Lineup NG Lineup MPU Statistics
28 26 Oct 2018 18:00 SG v EG (Pool A) 12 - 0 (8 - 0) Official B Report Lineup SG Lineup EG Statistics
29 26 Oct 2018 19:00 KZNM v KZNC (Pool A) 1 - 7 (0 - 3) Official B Report Lineup KZNM Lineup KZNC Statistics
30 26 Oct 2018 20:00 KZNI v WP (Pool B) 1 - 3 (0 - 1) Official B Report Lineup KZNI Lineup WP Statistics
31 27 Oct 2018 08:00 EG v NG (Play-Off 9-12) 0 - 10 (0 - 1) Official B Report Lineup EG Lineup NG Statistics
34 27 Oct 2018 08:00 KZNM v MPU (Play-Off 5-8) 4 - 1 (3 - 1) Official A Report Lineup KZNM Lineup MPU Statistics
32 27 Oct 2018 10:00 FS v SGW (Play-Off 9-12) 1 - 1 (1 - 1) (4 - 3 SO) Official A Report Lineup FS Lineup SGW Statistics
35 27 Oct 2018 10:00 SG v WP (Semi Final) 4 - 2 (1 - 1) Official B Report Lineup SG Lineup WP Statistics
33 27 Oct 2018 12:00 WPI v WPP (Play-Off 5-8) 4 - 3 (3 - 2) Official A Report Lineup WPI Lineup WPP Statistics
36 27 Oct 2018 12:00 KZNC v KZNI (Semi Final) 13 - 2 (8 - 1) Official B Report Lineup KZNC Lineup KZNI Statistics
37 27 Oct 2018 14:00 EG v SGW (11&12) 0 - 2 (0 - 1) Official B Report Lineup EG Lineup SGW Statistics
40 27 Oct 2018 15:00 WPI v KZNM (5&6) 3 - 4 (2 - 3) Official A Report Lineup WPI Lineup KZNM Statistics
38 27 Oct 2018 16:00 NG v FS (9&10) 2 - 0 (1 - 0) Official B Report Lineup NG Lineup FS Statistics
41 27 Oct 2018 17:00 WP v KZNI (3&4) 4 - 4 (2 - 0) (0 - 2 SO) Official A Report Lineup WP Lineup KZNI Statistics
39 27 Oct 2018 18:00 WPP v MPU (7&8) 1 - 4 (0 - 3) Official A Report Lineup WPP Lineup MPU Statistics
42 27 Oct 2018 19:00 SG v KZNC (Final) 1 - 3 (0 - 1) Official B Report Lineup SG Lineup KZNC Statistics
Goal Scorers
Day 4 after 42 games played - October 27
FG - Field Goal, PC - Penalty Corner, PS - Penalty Stroke
Team # Player FG PC PS Goals
Southern Gauteng (RSA) 5 BOTES Kara 6 9 2 17
Southern Gauteng (RSA) 11 DU PLESSIS Lilian 13 2 1 16
Spar KZN Raiders (RSA) 16 CORMACK Kiana 10 5 0 15
Spar KZN Raiders (RSA) 7 HIGGO Shelley 10 1 0 11
Spar KZN Raiders (RSA) 3 FOURIE Teagan 5 1 4 10
Spar KZN Raiders (RSA) 8 REED Kelly 8 2 0 10
Spar KZN Raiders (RSA) 14 LARDANT Jessica 1 8 0 9
Spar KZN Raiders (RSA) 10 HACK Cindy 7 1 0 8
Spar KZN Raiders (RSA) 12 O'CONNOR Jessica 2 6 0 8
Southern Gauteng (RSA) 15 TERBLANCHE Gabriella 7 1 0 8
Free State (RSA) 7 BOTHA Shevaun 5 1 1 7
KZN Inland (RSA) 6 KITSHOFF Grace 5 2 0 7
KZN Inland (RSA) 15 STELLA Nadia 1 4 2 7
KZN Inland (RSA) 8 WALTERS Eloise 4 3 0 7
Western Province (RSA) 7 WATSON Mikaela 6 1 0 7
KZN Mynahs (RSA) 14 GAZE Kerry 3 1 2 6
Western Province (RSA) 10 LEADER Andrea 1 5 0 6
KZN Mynahs (RSA) 11 VAN NIEKERK Carla 3 3 0 6
Western Province (RSA) 11 WINTER Michelle 6 0 0 6
KZN Mynahs (RSA) 5 BLAIR Yoche 5 0 0 5
WP Disa's (RSA) 9 MASHAU Polly 3 1 1 5
Northern Blues (RSA) 8 ROOS Micaela 3 1 1 5
Mpumalanga (RSA) 5 van TAAK Dunell 3 2 0 5
WP Peninsula (RSA) 4 DIEDERICKS Micaela 4 0 0 4
Northern Blues (RSA) 14 MARGGRAFF Daniela 0 2 2 4
Spar KZN Raiders (RSA) 2 MZIMELA Bulelwa 4 0 0 4
SG Witsies (RSA) 16 NKOE Lethabo 3 0 1 4
KZN Mynahs (RSA) 13 ROBERTS Dani 3 1 0 4
KZN Mynahs (RSA) 10 BINGHAM Sarah 3 0 0 3
WP Disa's (RSA) 17 COLLINS Amber 2 1 0 3
Northern Blues (RSA) 5 COMBRINCK Ilani 2 1 0 3
WP Peninsula (RSA) 6 COMPION Rozanne 2 1 0 3
WP Disa's (RSA) 16 EWING Candice 2 1 0 3
Western Province (RSA) 9 PINDER Robyn 2 1 0 3
Southern Gauteng (RSA) 10 READHEAD Ashleigh 2 1 0 3
SG Witsies (RSA) 29 ATKINS Keagan 1 1 0 2
Free State (RSA) 6 BOTHA Casey-Jean 2 0 0 2
Spar KZN Raiders (RSA) 6 BOWYER Karen 0 2 0 2
Mpumalanga (RSA) 6 DU TOIT Jo-Ané 2 0 0 2
Western Province (RSA) 15 GLASS Jessica 1 1 0 2
Southern Gauteng (RSA) 14 JOHNSON Robyn 2 0 0 2
Mpumalanga (RSA) 7 JONKER Helene 0 1 1 2
Southern Gauteng (RSA) 17 KAVANAGH Alexandra 0 2 0 2
Northern Blues (RSA) 10 MOREMA Pretty 2 0 0 2
Eastern Gauteng (RSA) 9 NEL Octovia 0 2 0 2
Northern Blues (RSA) 11 PAANS Roxanne 2 0 0 2
Northern Blues (RSA) 12 PAYNE Lisa 1 1 0 2
Western Province (RSA) 13 ROBERTSON Megan 2 0 0 2
WP Disa's (RSA) 12 SMIT Nikita 0 1 1 2
KZN Inland (RSA) 11 TRIMBORN Kelly 1 1 0 2
KZN Inland (RSA) 4 TURNER Taryn 1 1 0 2
Western Province (RSA) 22 VERMEULEN Nidia 1 1 0 2
WP Disa's (RSA) 10 WAGSTAFF Sharli 1 1 0 2
Free State (RSA) 10 WALRAVEN Nicole 2 0 0 2
Northern Blues (RSA) 17 ANTICEVICH Aimée 0 1 0 1
KZN Inland (RSA) 7 BARNARD Rachel 1 0 0 1
WP Peninsula (RSA) 9 BENNETT Miche 1 0 0 1
Free State (RSA) 18 BOTHA Timon 0 1 0 1
SG Witsies (RSA) 10 BOWERS Kaylim 1 0 0 1
Mpumalanga (RSA) 14 DAVEY Deborah 1 0 0 1
SG Witsies (RSA) 14 DENNYSCHEN Jerri 1 0 0 1
WP Peninsula (RSA) 8 GOUWS Sane 0 1 0 1
KZN Inland (RSA) 3 GREAVES Amy 1 0 0 1
SG Witsies (RSA) 17 HARDWOOD Kaylee 0 1 0 1
Western Province (RSA) 3 HERMANUS Gillian 0 1 0 1
WP Disa's (RSA) 11 HUDSON Kendra 1 0 0 1
Southern Gauteng (RSA) 3 ISABELLA Da Rocha 0 1 0 1
KZN Mynahs (RSA) 9 JERRICA Bartlett 0 1 0 1
KZN Inland (RSA) 10 JONES Tiffany 1 0 0 1
KZN Mynahs (RSA) 3 OAKES Michelle 1 0 0 1
Western Province (RSA) 4 SOUTHGATE Jamie 0 0 1 1
Free State (RSA) 14 van STADEN Nadia 1 0 0 1
WP Peninsula (RSA) 12 VAN WYNGAARD Rosán 0 1 0 1
Mpumalanga (RSA) 2 VERE Bonita 1 0 0 1
      178 92 20 290
Cards
Day 4 after 42 games played - October 27
Team # Player Red Yellow Green
Eastern Gauteng (RSA) 2 FAIRBANK Lauren 0 0 1
Eastern Gauteng (RSA) 6 BRITS Dione 0 0 1
Eastern Gauteng (RSA) 8 PIETERSEN Kaylen 0 0 1
Eastern Gauteng (RSA) 10 GROENEWALD Danae 0 1 0
Free State (RSA) 3 RANTSHO Joyce 0 0 1
Free State (RSA) 6 BOTHA Casey-Jean 0 1 1
Free State (RSA) 7 BOTHA Shevaun 0 0 1
Free State (RSA) 9 BRIEDENHANN Catelen 0 0 1
Free State (RSA) 10 WALRAVEN Nicole 0 2 1
Free State (RSA) 14 van STADEN Nadia 0 0 1
Spar KZN Raiders (RSA) 2 MZIMELA Bulelwa 0 1 0
Spar KZN Raiders (RSA) 10 HACK Cindy 0 1 0
Spar KZN Raiders (RSA) 14 LARDANT Jessica 0 0 1
KZN Inland (RSA) 3 GREAVES Amy 0 0 1
KZN Inland (RSA) 4 TURNER Taryn 0 0 1
KZN Inland (RSA) 5 DE WET Amoré 0 0 1
KZN Inland (RSA) 11 TRIMBORN Kelly 0 1 2
KZN Mynahs (RSA) 3 OAKES Michelle 0 0 1
KZN Mynahs (RSA) 4 SCHULZE Nombuso 0 1 0
KZN Mynahs (RSA) 5 BLAIR Yoche 0 0 3
KZN Mynahs (RSA) 10 BINGHAM Sarah 0 0 1
KZN Mynahs (RSA) 11 VAN NIEKERK Carla 0 0 1
Mpumalanga (RSA) 2 VERE Bonita 0 0 2
Mpumalanga (RSA) 6 DU TOIT Jo-Ané 0 1 1
Mpumalanga (RSA) 12 CALITZ Tyler 0 2 0
Mpumalanga (RSA) 18 PRETORIUS Rochelle 0 0 1
Mpumalanga (RSA) 19 NKONYANE Gracious 0 0 1
Northern Blues (RSA) 5 COMBRINCK Ilani 0 1 1
Northern Blues (RSA) 9 PITSO Mathapelo 0 0 2
Northern Blues (RSA) 12 PAYNE Lisa 0 1 0
Northern Blues (RSA) 14 MARGGRAFF Daniela 0 1 0
Southern Gauteng (RSA) 3 ISABELLA Da Rocha 0 1 0
Southern Gauteng (RSA) 5 BOTES Kara 0 1 1
Southern Gauteng (RSA) 15 TERBLANCHE Gabriella 0 0 1
SG Witsies (RSA) 3 NICOL Shannon 0 0 2
SG Witsies (RSA) 14 DENNYSCHEN Jerri 0 0 4
SG Witsies (RSA) 17 HARDWOOD Kaylee 0 0 2
Western Province (RSA) 4 SOUTHGATE Jamie 0 0 1
Western Province (RSA) 10 LEADER Andrea 0 1 1
Western Province (RSA) 11 WINTER Michelle 0 0 1
Western Province (RSA) 13 ROBERTSON Megan 0 2 0
Western Province (RSA) 22 VERMEULEN Nidia 0 0 1
WP Disa's (RSA) 2 ELLIOT Rosie 0 1 1
WP Disa's (RSA) 12 SMIT Nikita 0 0 4
WP Peninsula (RSA) 4 DIEDERICKS Micaela 0 0 1
WP Peninsula (RSA) 6 COMPION Rozanne 0 1 0
WP Peninsula (RSA) 12 VAN WYNGAARD Rosán 0 0 1
WP Peninsula (RSA) 15 HENDRICKS Miskah 0 1 0
      0 22 50
Pool Standings

Pool A

Day 4 after 42 games played - October 27
Points awarded for Wins: 3, Draws: 1, Losses: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 Spar KZN Raiders (RSA) 5 5 0 0 61 4 57 15
2 Southern Gauteng (RSA) 5 4 0 1 44 5 39 12
3 KZN Mynahs (RSA) 5 3 0 2 18 18 0 9
4 WP Disa's (RSA) 5 1 1 3 9 28 -19 4
5 Free State (RSA) 5 1 1 3 12 32 -20 4
6 Eastern Gauteng (RSA) 5 0 0 5 2 59 -57 0

Pool B

Day 4 after 42 games played - October 27
Points awarded for Wins: 3, Draws: 1, Losses: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 Western Province (RSA) 5 4 1 0 24 4 20 13
2 KZN Inland (RSA) 5 4 0 1 22 5 17 12
3 WP Peninsula (RSA) 5 1 2 2 6 10 -4 5
4 Mpumalanga (RSA) 5 1 2 2 6 13 -7 5
5 Northern Blues (RSA) 5 1 1 3 7 18 -11 4
6 SG Witsies (RSA) 5 1 0 4 6 21 -15 3
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Tournament Director MORGAN Robyn RSA
Technical Officer FOURIE Charlene RSA
Technical Officer FOURIE Chelsea RSA
Technical Officer HALEY Merrill RSA
Technical Officer WALRAVEN Lynne RSA
Judge ABRAHAMS Sadullah RSA
Judge BERGER Tanja RSA
Judge BOTHA Francois RSA
Judge BUTCHER Michael RSA
Judge COLLOP Keagan RSA
Judge FESTUS Peter-John RSA
Judge PANDEY Galima RSA
Judge POWELL Savanna RSA
Judge WONNACOTT Noreen RSA
Umpires Manager MULDER Sven RSA
Umpires Manager SIMMONDS Gary RSA
Umpire BRITZ Chantelle RSA
Umpire BUYS Sonika RSA
Umpire COWAN Claire RSA
Umpire DELPORT Bianca RSA
Umpire MARAIS Alana RSA
Umpire NICHOLSON Andrea RSA
Umpire ROBERTSON Lyndal RSA
Umpire TAYLOR Amy RSA
Umpire TAYLOR Melissa RSA
Umpire THOMAS Lorrinda RSA
Umpire van der MERWE Leani RSA
Appointments
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
7 SG v FS (Pool A)
08:00:00
TAYLOR Melissa (RSA) NICHOLSON Andrea (RSA) BOTHA Francois (RSA) FOURIE Chelsea (RSA)
ROBERTSON Lyndal (RSA) BERGER Tanja (RSA)  
8 KZNI v MPU (Pool B)
09:00:00
BUYS Sonika (RSA) TAYLOR Melissa (RSA) BOTHA Francois (RSA) WALRAVEN Lynne (RSA)
van der MERWE Leani (RSA) BERGER Tanja (RSA)  
9 WP v WPP (Pool B)
10:00:00
DELPORT Bianca (RSA) ROBERTSON Lyndal (RSA) BOTHA Francois (RSA) WALRAVEN Lynne (RSA)
THOMAS Lorrinda (RSA) BERGER Tanja (RSA)  
10 NG v SGW (Pool B)
11:00:00
TAYLOR Amy (RSA) BUYS Sonika (RSA) POWELL Savanna (RSA) WALRAVEN Lynne (RSA)
NICHOLSON Andrea (RSA) BUTCHER Michael (RSA)  
11 KZNC v EG (Pool A)
12:00:00
MARAIS Alana (RSA) DELPORT Bianca (RSA) POWELL Savanna (RSA) FOURIE Charlene (RSA)
COWAN Claire (RSA) BERGER Tanja (RSA)  
12 KZNM v WPI (Pool A)
13:00:00
THOMAS Lorrinda (RSA) MARAIS Alana (RSA) POWELL Savanna (RSA) FOURIE Charlene (RSA)
BRITZ Chantelle (RSA) FOURIE Chelsea (RSA)  
13 MPU v SGW (Pool B)
15:00:00
ROBERTSON Lyndal (RSA) MARAIS Alana (RSA) POWELL Savanna (RSA) FOURIE Charlene (RSA)
BUYS Sonika (RSA) ABRAHAMS Sadullah (RSA)  
14 KZNI v WPP (Pool B)
16:00:00
BRITZ Chantelle (RSA) TAYLOR Melissa (RSA) POWELL Savanna (RSA) HALEY Merrill (RSA)
THOMAS Lorrinda (RSA) ABRAHAMS Sadullah (RSA)  
15 KZNC v WPI (Pool A)
17:00:00
NICHOLSON Andrea (RSA) THOMAS Lorrinda (RSA) FESTUS Peter-John (RSA) HALEY Merrill (RSA)
TAYLOR Amy (RSA) WONNACOTT Noreen (RSA)  
16 KZNM v SG (Pool A)
18:00:00
COWAN Claire (RSA) TAYLOR Amy (RSA) FESTUS Peter-John (RSA) HALEY Merrill (RSA)
van der MERWE Leani (RSA) POWELL Savanna (RSA)  
17 EG v FS (Pool A)
19:00:00
DELPORT Bianca (RSA) van der MERWE Leani (RSA) BOTHA Francois (RSA) HALEY Merrill (RSA)
MARAIS Alana (RSA) PANDEY Galima (RSA)  
18 WP v NG (Pool B)
20:00:00
TAYLOR Melissa (RSA) DELPORT Bianca (RSA) ABRAHAMS Sadullah (RSA) WALRAVEN Lynne (RSA)
BUYS Sonika (RSA) FOURIE Chelsea (RSA)  
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
19 KZNM v FS (Pool A)
08:00:00
NICHOLSON Andrea (RSA) BUYS Sonika (RSA) FOURIE Chelsea (RSA) WALRAVEN Lynne (RSA)
DELPORT Bianca (RSA) BOTHA Francois (RSA)  
20 KZNI v NG (Pool B)
09:00:00
COWAN Claire (RSA) DELPORT Bianca (RSA) BUTCHER Michael (RSA) WALRAVEN Lynne (RSA)
TAYLOR Melissa (RSA) PANDEY Galima (RSA)  
21 EG v WPI (Pool A)
10:00:00
BRITZ Chantelle (RSA) COWAN Claire (RSA) ABRAHAMS Sadullah (RSA) WALRAVEN Lynne (RSA)
BUYS Sonika (RSA) BUTCHER Michael (RSA)  
22 WP v SGW (Pool B)
11:00:00
ROBERTSON Lyndal (RSA) BRITZ Chantelle (RSA) ABRAHAMS Sadullah (RSA) FOURIE Chelsea (RSA)
MARAIS Alana (RSA) PANDEY Galima (RSA)  
23 MPU v WPP (Pool B)
12:00:00
TAYLOR Amy (RSA) ROBERTSON Lyndal (RSA) BUTCHER Michael (RSA) FOURIE Chelsea (RSA)
THOMAS Lorrinda (RSA) PANDEY Galima (RSA)  
24 KZNC v SG (Pool A)
13:00:00
THOMAS Lorrinda (RSA) TAYLOR Amy (RSA) FOURIE Chelsea (RSA) FOURIE Charlene (RSA)
NICHOLSON Andrea (RSA) PANDEY Galima (RSA)  
25 FS v WPI (Pool A)
15:00:00
van der MERWE Leani (RSA) COWAN Claire (RSA) COLLOP Keagan (RSA) WALRAVEN Lynne (RSA)
ROBERTSON Lyndal (RSA) BOTHA Francois (RSA)  
26 SGW v WPP (Pool B)
16:00:00
TAYLOR Amy (RSA) van der MERWE Leani (RSA) BOTHA Francois (RSA) WALRAVEN Lynne (RSA)
BUYS Sonika (RSA) FESTUS Peter-John (RSA)  
27 NG v MPU (Pool B)
17:00:00
DELPORT Bianca (RSA) THOMAS Lorrinda (RSA) COLLOP Keagan (RSA) HALEY Merrill (RSA)
MARAIS Alana (RSA) FESTUS Peter-John (RSA)  
28 SG v EG (Pool A)
18:00:00
TAYLOR Melissa (RSA) MARAIS Alana (RSA) BOTHA Francois (RSA) HALEY Merrill (RSA)
BRITZ Chantelle (RSA) BERGER Tanja (RSA)  
29 KZNM v KZNC (Pool A)
19:00:00
COWAN Claire (RSA) TAYLOR Melissa (RSA) FESTUS Peter-John (RSA) HALEY Merrill (RSA)
THOMAS Lorrinda (RSA) BERGER Tanja (RSA)  
30 KZNI v WP (Pool B)
20:00:00
ROBERTSON Lyndal (RSA) TAYLOR Amy (RSA) FESTUS Peter-John (RSA) HALEY Merrill (RSA)
NICHOLSON Andrea (RSA) BERGER Tanja (RSA)  
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
31 EG v NG (Play-Off 9-12)
08:00:00
BRITZ Chantelle (RSA) DELPORT Bianca (RSA) FOURIE Chelsea (RSA) FOURIE Charlene (RSA)
van der MERWE Leani (RSA) COLLOP Keagan (RSA)  
34 KZNM v MPU (Play-Off 5-8)
08:00:00
COWAN Claire (RSA) NICHOLSON Andrea (RSA) FESTUS Peter-John (RSA) WALRAVEN Lynne (RSA)
MARAIS Alana (RSA) BOTHA Francois (RSA)  
32 FS v SGW (Play-Off 9-12)
10:00:00
BUYS Sonika (RSA) MARAIS Alana (RSA) FESTUS Peter-John (RSA) WALRAVEN Lynne (RSA)
TAYLOR Amy (RSA) BOTHA Francois (RSA)  
35 SG v WP (Semi Final)
10:00:00
THOMAS Lorrinda (RSA) COWAN Claire (RSA) BERGER Tanja (RSA) FOURIE Charlene (RSA)
ROBERTSON Lyndal (RSA) COLLOP Keagan (RSA)  
33 WPI v WPP (Play-Off 5-8)
12:00:00
DELPORT Bianca (RSA) TAYLOR Amy (RSA) POWELL Savanna (RSA) HALEY Merrill (RSA)
BRITZ Chantelle (RSA) FESTUS Peter-John (RSA)  
36 KZNC v KZNI (Semi Final)
12:00:00
TAYLOR Melissa (RSA) ROBERTSON Lyndal (RSA) COLLOP Keagan (RSA) FOURIE Charlene (RSA)
NICHOLSON Andrea (RSA) FOURIE Chelsea (RSA)  
37 EG v SGW (11&12)
14:00:00
NICHOLSON Andrea (RSA) TAYLOR Melissa (RSA) FOURIE Chelsea (RSA) WALRAVEN Lynne (RSA)
TAYLOR Amy (RSA) FESTUS Peter-John (RSA)  
40 WPI v KZNM (5&6)
15:00:00
van der MERWE Leani (RSA) MARAIS Alana (RSA) BERGER Tanja (RSA) FOURIE Charlene (RSA)
ROBERTSON Lyndal (RSA) COLLOP Keagan (RSA)  
38 NG v FS (9&10)
16:00:00
DELPORT Bianca (RSA) van der MERWE Leani (RSA) FESTUS Peter-John (RSA) FOURIE Chelsea (RSA)
TAYLOR Amy (RSA) POWELL Savanna (RSA)  
41 WP v KZNI (3&4)
17:00:00
TAYLOR Melissa (RSA) DELPORT Bianca (RSA) FESTUS Peter-John (RSA) WALRAVEN Lynne (RSA)
BRITZ Chantelle (RSA) ABRAHAMS Sadullah (RSA)  
39 WPP v MPU (7&8)
18:00:00
NICHOLSON Andrea (RSA) BRITZ Chantelle (RSA) BERGER Tanja (RSA) HALEY Merrill (RSA)
MARAIS Alana (RSA) BOTHA Francois (RSA)  
42 SG v KZNC (Final)
19:00:00
THOMAS Lorrinda (RSA) ROBERTSON Lyndal (RSA) FOURIE Chelsea (RSA) WALRAVEN Lynne (RSA)
COWAN Claire (RSA) BERGER Tanja (RSA)  
Locations

Bellville Velodrome

Carl Cronje Dr, Bellville Park, Cape Town, 7530, South Africa
Appointments
  Day Matches Colours Umpires Technical
2018-10-24 6 6 / 6 18 / 18 18 / 18
2018-10-25 12 12 / 12 36 / 36 36 / 36
2018-10-26 12 12 / 12 36 / 36 36 / 36
2018-10-27 12 12 / 12 36 / 36 36 / 36